- +38 (068) 674 35 10, (066) 129 61 76
- Охоронна компанія "ФІНАНС БЕЗПЕКА", м. Київ, Харківське шосе, 19, оф. 804, 02090
- fin-bez@ukr.net

антирейдерство
Рейдерське захоплення - все частіше це словосполучення лунає в ЗМІ. Це явище поширилося на території всієї країни. Жертвою рейдерської атаки стають великі промислові об'єкти, нікому не відомі компанії, пересічні громадяни. Кожен ризикує втратити прибутковий бізнес або об'єкт нерухомості. В даний час покарання, передбачене Кримінальним кодексом за рейдерство, як самостійний склад злочину - не існує, проте розуміння проблеми в цілому у правоохоронців є.
Кримінальні справи, як правило, порушуються за цілим «букетом» статей Кримінального Кодексу.Паралельно «жертвам» захоплень доводиться відновлювати свої права в цивільних процесах.
Сучасні рейдери далеко не дилетанти, тому подібні справи затягуються на роки, а в цей час налагоджений бізнес розвалюється, конкуренти негайно займають нішу, що звільнилася, нерухомість неодноразово змінює власників, а майно елементарно розкрадається. Сумний досвід багатьох бізнесменів і власників об'єктів нерухомості - гірке тому підтвердження.
ОДНАК, НЕ ВСЕ ТАК ПОГАНО. Як показує багаторічний досвід, накопичений співробітниками компанії «ФІНАНС БЕЗПЕКА», рейдерам можна і потрібно протистояти.
Будь-які рейдерські напади починаються з розвідки: перш ніж загарбник почне подавати судові позови і штурмувати офіс, він повинен отримати якомога більше відомостей про об'єкт його недружнього інтересу.
Сигнали, які сповіщають про початок корпоративної війни:
•Скуповування акцій
•Збір інформації про Компанію
•Спроби вилучення реєстру акціонерів
•Чорний PR
•Отримання ухвали про накладення забезпечувальних заходів на майно підприємства
Зазвичай, основна мета нападників - заморозити або відібрати у Компанії максимум фінансових ресурсів. «ФІНАНС БЕЗПЕКА» радить всім підприємцям приділити особливу увагу превентивному захисту свого бізнесу. Більшість підприємців звертаються за допомогою до нас тільки тоді, коли загроза втрати бізнесу стає очевидною. Створення "оборонних рубежів" через використання юридичних і фінансових механізмів, дозволяє максимально ефективно протидіяти захопленню і знизити витрати на створення захисту (вартість захисту підприємства під час «війни» значно вище).
Ми пропонуємо комплекс заходів з організації захисту підприємств
1.Фізична охорона:
в першу чергу необхідно взяти під фізичну охорону об'єкт, що піддався рейдерській атаці, щоб була можливість продовжувати спокійно працювати. На цій стадії стає зрозуміло які сили і хто безпосередньо стоїть за організацією протиправних дій. Як правило, зловмисники, зрозумівши, що «номер не пройшов», зменшують тиск. Криза триває не більше п'яти днів та активна фаза дій припиняється. Подальша протидія сторін переноситися в кабінети слідчих і в зали судових засідань.
2. Юридична оборона:
• Корегування статей статуту та інших документів, спрямоване на неможливість або максимальне ускладнення процедур зміни володіння або керівництва підприємством; •Аналіз і переробка трудових угод з менеджментом підприємства, спрямована на підвищення його ефективної діяльності;
• Юридична "чистка" історії приватизації підприємства;
• Робота з профспілковими органами, які працюють на підприємстві.
3. Фінансова оборона:
• Аналіз фінансової і господарської документації підприємства;
• Формування алгоритмів коректної роботи з дебіторами і кредиторами підприємства;
• Формування штучної кредиторської заборгованості і вивід її на "свої" компанії.
4. Робота з ЗМІ.
5. Залучення «адмінресурсу».
